Januari en Juli, dat zijn traditiegetrouw de maanden dat nieuwe wet- en regelgeving zijn intrede doet, in HR-land. Ook deze afgelopen 1 juli veranderde er weer wat zaken.
Naast het minimumloon wat wijzigt op deze datum, zijn er 2 zaken op het HR vlak die nieuw zijn.
- We kenden al jarenlang een rookverbod op de werkplek, maar soms was er nog wel wat onduidelijkheid / discussie over bijvoorbeeld de e-sigaret. Per 1 juli is er nu een einde gekomen aan al die mogelijke discussies, ook de e-sigaret valt per die datum onder het rookverbod.
- De grootste wijziging zit echter op het gebied van het verlof rondom de geboorte van een kind (voor de vader).
Tot 1 juli bestond er een recht op eenmaal het aantal werkuren per week (op te nemen binnen 4 weken na de geboorte).
Dit wordt nu uitgebreid met een aanvullend geboorteverlof. Tijdens het verlof (maximaal 5 weken) ontvangt de werknemer geen loon, maar een uitkering van het UWV, ter hoogte van 70% van het (maximum dag)loon. Het geboorteverlof dient opgenomen te worden binnen 6 maanden na de geboorte van het kind.

Reactie plaatsen
Reacties